Filiera teoretică - profilul real
> Specializarea MATEMATICĂ-INFORMATICĂ,
intensiv engleză
informatica informatica informatica
Oferta de cursuri opționale
Informatică
- Administrarea calculatoarelor și a rețelelor
- Programare Web - Html, Css, Php, MySql
- Programare Visuală - Microsoft C#
Cisco Academy Oracle Academy Moodle Romania C# Apache Php MySql Html Microsoft Pascal C++
Matematică
- Șiruri și serii numerice
- Probleme structurate
Platforme educationale
Link-uri utile
Evenimente
Hour of Code, decembrie 2015
Față-n Față cu Adevărul, 12 decembrie 2015 *impresii*
matematica matematica matematica AcadNet2016, faza județeană, 13 februarie 2016
Cfa - ediția 2, februarie 2016
OJI2016, faza județeană, 12 martie 2016
Rezultate deosebite
Promovabilitate 100% la Examenul de Bacalaureat
- Proba E. d). Proba scrisă la INFORMATICĂ, 2015
Promovabilitate 100% la Examenul de Atestat - Informatică, 2015
Matematică
 - Binomul lui Newton
 - Concurs As clasa a XI-a
 - Fișă de lucru - analiză matematică
 - Fișă de lucru - rangul unei matrici
 - Fișă de lucru - sisteme
 - Fișă de lucru - Relațiile lui Viete
 - Programa de bacalaureat
 - Simulare bac mate-info
 - Simulare bac mate-info
 - Subiect clasa a X-a locala
 - Subiect Haimovici IX șt.nat.
 - Subiect Haimovici XI teh.
 - Subiect Haimovici XII teh.
 - Subiect Haimovici IX res.
 - Subiect Haimovici locala șt.nat.
materiale propuse de prof. Ocean Cristina și prof. Podină Camelia
Concursuri
2014-2015
2013-2014
Concursul National de Evaluare in Educatie la Informatica, organizat de Fundatia de Evaluare in Educatie, etapa I,
- Premiul I judet, Barsan Rafael, a XI-a D, prof. indrumator Muntean Rares - Informatica

Concursul National de Evaluare in Educatie la Informatica, organizat de Fundatia de Evaluare in Educatie, etapa I,
- Premiul II judet, Butuza Gabriel, a XI-a D, prof. indrumator Muntean Rares - Informatica

Concursul National de Evaluare in Educatie la Informatica, organizat de Fundatia de Evaluare in Educatie, etapa I,
- Premiul II judet, Rus Cristian, a XI-a D, prof. indrumator Muntean Rares - Informatica

InfoGold, organizat de Unversitatea de Vest "Vasile Goldis" si Clubul Rotary, Baia Mare,
- Premiul I/echipe, Nagy Paul Sorel, a XII-a D, prof. indrumator Muntean Rares - Informatica

AcadNet, organizat de Universitatea Politehnica Bucuresti, UIPR, CISCO, MEN,
- Mentiune judet, Demian Leon, a XII-a D, prof. indrumator Muntean Rares - Informatica

Olimpiada de Tehnologia Informatiei, organizat de MEN,
- Premiul I judet + participare la faza nationala, Nagy Paul Sorel, a XII-a D, prof. indrumator Muntean Rares - Informatica

Olimpiada de Tehnologia Informatiei, organizat de MEN,
- Premiul I judet + participare la faza nationala, Pantea David, a XII-a D, prof. indrumator Muntean Rares - Informatica

Infoeducatie, organizat de MEN,
- Premiul I, Pagini Web, judet + participare la faza nationala, Nagy Paul Sorel, a XII-a D, prof. indrumator Muntean Rares - Informatica

Infoeducatie, organizat de MEN,
- Premiul II, Pagini Web, judet, Florea Alex, a XI-a D, prof. indrumator Muntean Rares - Informatica

Infoeducatie, organizat de MEN,
- Premiul II, Soft Educational, judet, Cozma Paul, a X-a F, prof. indrumator Muntean Rares - Informatica

2012-2013
2011-2012
- Infoeducație, secțiunea soft utilitar: P I la faza județeană + calificare și participare la faza națională
- Infoeducație, secțiunea pagini web: P I la faza județeană + calificare și Mențiune la faza națională, P II la faza județeană + calificare și participare la faza națională, P III și Mențiune la faza județeană
- Cia, secțiunea C#: Mențiune la faza județeană
- AcadNet, P III și 3 Mențiuni la faza județeană
- GrepIt, 2 Mențiuni, concurs național fără recunoaștere MECTS
2010-2011
- Infoeducație, secțiunea soft utilitar: P II la faza județeană + calificare și participare la faza națională și Mențiune la faza județeană + calificare la faza națională
- Cia, secțiunea C#: P I la faza județeană + calificare și participare la faza națională
- Cia, secțiunea tehnologii: P III la faza județeană + calificare și participare la faza națională și 3 Mențiuni la faza județeană
- GrepIt, Mențiune, concurs național fără recunoaștere MECTS
2009-2010
- Infoeducație, secțiunea soft utilitar: P I la faza județeană + calificare și Mențiune la faza națională
- Infoeducație, secțiunea pagini web: P II la faza județeană + calificare și Mențiune la faza națională
- Cia, secțiunea tehnologii: P I la faza județeană + calificare și participare la faza națională
2008-2009
- Infoeducație, secțiunea pagini web: P III la faza județeană + calificare și participare la faza națională, Mențiune la faza județeană
- Cia, secțiunea C#: P II la faza județeană + calificare și participare la faza națională
2007-2008
- Infoeducație, secțiunea pagini web: P II la faza județeană + calificare și Mențiune la faza națională
- Cia, secțiunea tehnologii: Mențiune la faza județeană
2006-2007
- Infoeducație, secțiunea pagini web: P III la faza județeană
© 2008 Liceul Teoretic "Emil Racovita", Toate drepturile rezervate.