Bacalaureat - Sesiunea AUGUST 2024
- Calendar Bacalaureat 2024!!!
Important!!!
- Competențele lingvistice de comunicare orală în limba română, competențele digitale și competențele lingvistice într-o limbă de circulație internațională se susțin în cadrul Liceului Teoretic „Emil Racoviță”, Baia Mare!!!
- Probele scrise se susțin în cadrul Colegiului Național „Gheorghe Șincai”, Baia Mare!!!
Informații utile pentru părinți
- Regulament de organizare și funcționare!!!
- Hotărâre pentru aprobarea TRANSPORTULUI elevi!!!
- ORDIN privind aprobarea Metodologiei-cadru de acordare a burselor!!!
- Protecția datelor personale Învățământ liceal
Încheierea situației școlare este planificată în data de 8 iulie 2024, de la ora 9:00
Examenele de corigență se vor desfășura după cum urmează:
- Matematică, 9 iulie 2024, ora 9:00
- Istorie, 11 iulie 2024, ora 9:00
- Limba și literatura română, 12 iulie 2024, ora 9:00
- ORDIN pentru modificarea și completarea Regulamentului-cadru de organizare și funcționare a unităților de învățământ preuniversitar, aprobat prin Ordinul ministrului educației nr. 4.183/2022
- ORDIN pentru aprobarea Procedurii privind managementul cazurilor de violență asupra antepreșcolarilor/preșcolarilor/elevilor și personalului unității de învățământ, precum și al altor situații corelate în mediul școlar și al suspiciunii de violență asupra copiilor în afara mediului școlar( >NOU<)
Bacalaureat 2024
- ORDIN privind organizarea și desfășurarea examenului național de bacalaureat — 2024
- Program pregatire bacalaureat 2024.pdf
Săptămâna Verde 2023-2024
- Metodologie Săptămâna Verde 2023-2024

Burse
- ORDIN privind aprobarea Metodologiei-cadru de acordare a burselor!!!
Catalog electronic
Introduceti mai jos direct codul de acces:

© 2024 Liceul Teoretic „Emil Racoviță”, Toate drepturile rezervate.